Гідрологічні спостереження проводились на десяти річкових постах, п’яти озерних постах, одному морському посту та на одній морській станції у визначені строки та згідно Настанови гідрометстанціям і постам та Плану робіт. План прибережних спостережень виконаний на 100%, зауважень щодо грубих порушень не було.
План метеорологічних спостережень по постах виконаний у повному обсязі.
Всі заплановані інспекції постів та контрольне нівелювання водомірних рейок виконані.
Згідно Планів проводилися технічні навчання та розбір помилок, допущених при виконанні гідрометеорологічних робіт.
За звітний період проведено 6 серій вимірювань витрат води і завислих наносів, в тому числі з румунськими фахівцями (на 3 прикордонних створах). Три серії були повними, тобто вимірювання проводились на 23(22) гідростворах, одна серія вимірювань проводились на 8 гідростворах, і дві серії вимірювань проводились на 2 гідростворах. В цілому виміряно 77 витрат води та завислих наносів. З них 27 було виміряно у період повені та паводків. Вимірювання проводились фахівцями відділу гідрології на т/х “Тимофій Богатир”. В серпні-вересні цього року проведені спостереження за динамікою морського краю Кілійської дельти.
Велися роботи згідно Плану з підготовки до паводків, пропуску льодоходу та повені (перевірялися прилади, пристрої, обладнання для здійснення гідрологічних спостережень при формуванні весняної повені, проводилися технавчання стосовно порядку дій при виникненні СГЯ, тощо.)
На акваторії озер Ялпуг-Кугурлуй та озера Китай на 100% виконаний План спостережень на рейдових вертикалях та термічних профілях. Роботи виконувались фахівцями відділу на м/к “Вихрь”, а також спостерігачами постів на човнах “Язь” та “Калібрі”.
Проведено ремонт гідрологічних постів Кислиця, Бистрий, Вилкове, Приморське, Усть-Дунайськ. Протягом року, за потреби, проводились профілактичні ремонти обладнання та фарбування споруд всіх інших постів.
У визначені терміни підготовлені та відправлені ЩД ДВК по річковому, озерному та морському розділам робіт. Підготовлений науково-технічний звіт (НТЗ) за рік. Підготовлені та надіслані Звіти про виконання планів робіт за перше півріччя та за рік. Протягом року, за запитом, надавалися кліматичні характеристики, довідки, тощо.

Звіт виконання плану гідрометеорологічної діяльності відділу гідрології за 2020 р. завантажити