Метеорологічне прогнозування, забезпечення та обслуговування галузей господарства впродовж 2020 року здійснювалось згідно планів (виконання плану – 100%).
Метеорологічні спостереження проводились на трьох метеостанціях і у визначені синоптичні строки та згідно Настанови гідрометстанціям і постам. Зауважень щодо грубих порушень, не випуску чи випуску невідповідної продукції не було.
За звітний період було випущено: згідно програми спостережень опорної мережі 8784 синоптичних телеграм, 366 по радіаційним спостереженням, 1592 телеграми про небезпечні явища, 72 агрометеорологічні телеграми, 366 гідрологічних телеграм. Грубих порушень в кодуванні інформації та якості спостережень не відмічалось.
Згідно Планів проводилися технічні навчання та розбір помилок, допущених при кодуванні інформації; навчання з вивчення змін до коду WAREP та інших керівних документів.
Технічне обслуговування та повірка приладів здійснювалося вчасно згідно затверджених Переліків повірки приладів.
Велися роботи згідно Планів підготовки метеостанцій до роботи у весняно-літній період 2020р. та осінньо-зимовий період 2020-2021рр. Проводилися технічні навчання, перевірялися: стан готовності метеоприладів, практичні навички в проведенні метеоспостережень на робочих місцях техніків–метеорологів, за потреби та згідно керівних документів уточнювалися діячі Інструкції, Технології, тощо.
З благоустрою приміщень та прилеглої території за звітний період: постійно велися роботи з підтримання порядку на прилеглій території та в приміщенні пункту спостережень, фарбувалося обладнання на метеомайданчику.
Впродовж звітного періоду було складено: 366 прогнозів загального користування по м. Ізмаїл на добу (справджування — 94%), 366 уточнених прогнозів на день (справджування — 95% ), 1464 прогнозів по ділянці Рені-Бистрий, порту Ізмаїл, Жебріянській бухті та порту Усть-Дунайськ на добу (справджування 96%), 1464 уточнених прогнозів на день (справджування 97%).
Складено 2928 спецпрогнозів, в т.ч.: прогнозів для річкового транспорту — 2196, прогнозів МУВЗ — 732 (справджування – 97%).
Складено : 86 попереджень про НМЯ І по місту Ізмаїл (справджування — 91%).
Спостерігалося: НМЯ І — 48 (попередженість – 84% ).
СМЯ ІІ — 1 ( не попереджено).
Також складено : 557 попереджень про НМЯ І по діл. Рені-Бистрий, п. Ізмаїл, Жебріянській бухті та п. Усть-Дунайськ (справджуваність — 92%) та 1 попередження про СГЯ ІІ (справджування — 100%).
Спостерігалося: НМЯ І — 421 (попередженість – 92% ).
СМЯ ІІ — 2 (попередженість – 50%).
За звітний період складено та доведено: 366 щоденних гідрометеорологічних бюлетенів, 366 щоденних метеорологічних, 234 щоденних гідрологічних; 12 місячних інформацій про кліматичні характеристики та прогнозовані метеоумови. Видано 180 довідку. Здійснювалося гідрометобслуговування: згідно регулярних договорів – 16 споживачів, разових договорів (за запитом) – 39.
Проводилися технічні навчання з приводу розборів складних синоптичних ситуацій та метеоумов, помилкових прогнозів (1 розбір помилкового прогнозу).
Для отримання гідрометеорологічної інформації синоптики та гідрологи використовуються в постійному режимі канали Інтернету. Інтернет зарезервовано технологією GPON .
Здійснюється контроль та поповнення оперативної бази даних гідрологічною інформацією (за результатами спостережень гідрологічних постів ).
Агрометеорологічне забезпечення
Обслуговування господарських організацій у 2020 році проводилося відповідно до плану. Агрометеорологічні інформація надавалася у вигляді консультацій по телефону, довідок, агрометбюллетеней, бюлетенів погоди. За 2020 рік укладено 130 довідки: ТШХ-1 — 36 шт, ТСХ- 8 — 36 шт, агрометбюллетеней — 36 шт, ТШХ-6 — 10 шт, щомісячний відлік — 12 шт. Було проведено близько 100 консультацій в теплий період року. 25 консультацій по температурі орного шару і 26 по опадам на сільськогосподарських полях, 19 консультацій по інструментальному спостереження за вологістю ґрунту до глибини 100см і про станом сільськогосподарських культур — 26 консультацій. У холодний період року було проведено 51 консультація. Температура грунту на глибині 3 см і вузла кущіння озимих культур — 17 консультацій. Глибина промерзання і відтавання грунту (інструментальні спостереження) — 18 консультацій. Стан зимувальних польових культур і фактори, які впливають на їх стану — 12 консультацій. Стан снігового покриву на полях з зимувальними культурами — 4 консультації. Популяризаторська робота м. Ізмаїл в 2020р. не проводилася у зв’язку з пандемією короновіруса. В Ізмаїльському районі 4 діючих відомчих агрометпоста, які ведуть щоденні спостереження за опадами. У 2020 році було проведено два маршрутних планових обстеження: весняне й осіннє. Проводилися планові визначення запасів вологи в грунті. Визначалися чинники, які впливали на зростання, стан і розвиток рослин: фаза розвитку рослин, висота, густота стояння, ступінь поширення бур’янів, пошкодження рослин несприятливими метеорологічними явищами, сільськогосподарськими шкідниками і хворобами, загальний стан посівів, глибина залягання вузла кущіння, стан кореневої системи, площа полів з пошкодженими посівами. В осінньо-зимовий період проводилися планові спостереження за визначенням життєздатності озимих культур, за температурою, глибиною промерзання і відтавання грунту і висотою снігового покриву на полях з озимими культурами. Проводилися Снігомірні зйомки на полях з зимувальними озимими культурами, коли сніговий покрив займав половину і більше площі видимої околиці поля.
Звіт виконання плану гідрометеорологічної діяльності відділу гідрометзабезпечення за 2020 р. Завантажити